A csipke pontosan így nem szerepel a felhasznált mintakönyvben. Két minta egyesítésével készítettem el. Ez elsőre nagyon egyszerűnek tűnt, de alaposan megdolgoztatott. Nagyon figyelni kellett a szálmenetekre. A liptói csipke nem tartozik az egyszerű csipkék közé. Jó kis gondolkodtató feladat. Talán éppen ezért szeretem.
Első feladatként elkészítettem a csipkét a szabásminta ismeretében. Ezt a fazont már egyszer elkészítettem. Akkor batiszt volt az alapanyag, s kétféle felvidéki csipkével díszítettem.
A leírást szerettem volna megadni, de mint látom az akkori blogbejegyzésből eltűntek a képek! Sajnos más bejegyzéseknél is tapasztalok hasonlót. Most kétségbe vagyok esve, hogy hogyan fogom ezeket a képeket pótolni. Végül az eredeti bejegyzést kicsit módosítva, pótoltam a képeket. A bejegyzés ITT tekinthető meg.
A csipke elkészítése után kiszabtam a textilt, figyelembe véve a csipke szélességét.
Kiazsúroztam:
Majd felvarrtam a csipkét:
A kötő azsúrozása után összeállítottam az első részt:
Majd behúzás után bevarrtam a hátsó körrészt. Ez utóbbit kétszer szabtam ki, s belülről bebéleltem a sapka hátsó részét.
Készen is lettem!
A főkötő szabásmintája:
A szabásmintát A/4-es lapként kell kinyomtatni. A varrásráhagyás benne van a mintában. Ez egy 3 hónapos gyermeknek megfelelő méret.
A szabásminta a Hímzett babaruhák című könyvből való.
A csipke mintája:
A két minta, amiből összeállítottam a fentit a The Liptov Bobbin Lace című könyvből való.