Ez a stóla hosszú évek alatt készült el. Sokszor elővettem, sokszor eltettem. Minden alkalommal készült rajta valami. Idén januárban végre elmondhatom, hogy készen van.
Mint minden munka, ez is a tervezéssel kezdődik. 2017 január 14-15-én egy csipketervezési továbbképzésen vettem részt Békéscsabán, amelyet Tóthné Kiss Szilvia vezetett. Erről a továbbképzésről ITT lehet olvasni. Egy gömöri csipke volt a kiindulási alap, melyből terveztük a csipkéket. Ott terveztem meg a mostani stóla gránátalmás szélcsipkéjének alapját:
A stóla csipkéjénél változtattam a két gránátalma közötti elemen. Így a gránátalmák összeérnek, s a középső elem egyszerűsödött:
Ezt a stólát eredetileg a Magyar csipkekészítők Egyesülete 30 éves évfordulója alkalmából meghirdetett pályázatra szerettem volna elkészíteni. El is kezdtem egy régi, ekrű 100-as horgolócérnából. Egyéb elfoglaltságaim miatt láttam, hogy nem leszek készen vele, így félretettem.
Fél év múlva végre elkészült az az egyik darabja. A balesetem, majd az online szakkör forgatása miatt újabb egy év pihenő következett. Novemberben körül néztem a csipkés holmijaim között, s úgy döntöttem, hogy ha törik, ha szakad, befejezem a stólát.
Elkészítettem a második szélcsipkét is. Hordozó textilnek egy nagyon finom, tört fehér színű pamut szövetet választottam, amely Debreceni János népművész műhelyében készült.
A stóla textiljének kész mérete 160x 38cm. Körbe fél centiméteresen gyöngyazsúrral szegtem be. A két végére 4 cm széles azsúr mintát készítettem. Az azsúr minta szimmetrikusan egy cikk-cakk azsúrból, gyöngyazsúrból és egy szélesebb duplán csavart azsúrból áll.
A csipkét úgy varrtam fel, hogy a szélén lévő azsúros szövés ráfeküdjön a behajtásra. El is készült a stóla.
Gyönyörű lett, nagyon örülök hogy elkészült és megmutatod nekünk! Csodás, lelke van! Ági
VálaszTörlésGyönyörű lett! Gratulálok !
VálaszTörlés