Az "Öltözetünk dísze a csipke" pályázat és kiállítás apropóján látogattam el május 7.-én Kiskunhalasra. Szép számmal gyűltek össze a csipkések, hogy egyrészt megmutassák a már elkészült alkotásaikat, tapasztalatokat cseréljenek, s nem utolsó sorban bemutassák az érdeklődőknek a csipkekészítés rejtelmeit.
Sok kedves ismerőssel találkoztam. Megbeszéltük az elmúlt időszak történéseit, a Nemzeti Művelődési Intézet által indított csipkeverő szakkörök tapasztalatait. A kiállítás nézegetése közben is hasznos eszmecseréknek lehettem részese.
A pályázatra 53 alkotás érkezett. Mióta ellátogatok erre a rendezvényre, ennyi pályázó még nem volt. A pályázatra beküldött alkotások túlnyomó többsége nagyon szépen kidolgozott míves alkotás volt. Nem lehetett könnyű dolga a zsűrinek, amikor a díjak odaítéléséről kellett dönteniük. Hosszas tanakodás után a következő döntés született:
1. díjat Románné Hadri Veronika alkalmi táskája és nyakdísze kapta, melyeket pannónia varrott csipke díszített:
Kicsit közelebbről:
a nyakdísz
a táska
A 2. díjat Fábiánné Nagy Ágota csomózott rece technikával készült bolerója kapta.
Érdekes a boleró hátuljának megoldása:
Különleges megoldás , hogy a bolerót horgolt zsinór szegélyezte.
Koleszár Éva különleges stólája lett a 3. díjas:
Érdemes közelebbről megnézni a stóla újszerű kialakítását és díszítését:
A zsűri különdíját öt alkotás kapta meg.
Kalmárné Győrfi Eszter napernyője és legyezője:
Hercig Marianna varrott csipke ruhadísze:
Egy részlet:
Pokomándi Zsuzsanna csomózott recével díszített stólája, amelyet már Nagykállóban is láthattunk:
Takács Andrea egy korai stílusú zsinórkontúros pannónia csipkével díszített zsebkendője, amely vegyes technikával (horgolt, varrott) készült :
Czecze Tamara Léna vertcsipke technikával készült képe:
Léna volt az egyetlen gyermek pályázó. Amikor mamája napernyőjét csodáltam, odajött hozzám. Elmondta, hogy ezt a képet ő készítette. Nagyon szeret csipkézni, de sajnos kevés ideje van rá, sok az elfoglaltsága. Öröm volt hallgatni bájos, lelkes fecsegését.
A közönségnek Sebők Valéria menyasszonyi ruhája tetszett a legjobban. A ruha díszítése fonott csipkével , spranggal, van díszítve. Ezt a ruhát már Békéscsabán a Textiles Konferencia kiállításán is megcsodálhattuk.
A díjazott alkotásokon kívül még sok szép munka érkezett a pályázatra. A közel jövőben megmutatom azokat is.
A fotókat én készítettem.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése